Yurdaer Okur Hayatı Kimdir

reklam

Yurdaer Okur Hayatı Kimdir

Yurdaer Okur Hayatı Kimdir

Yurdaer Okur Biyografisi

2000 yılından başlayarak Devlet Tiyatroları bünyesinde birçok oyunda yer alan ve Yönetmenlik yapan Yurdaer Okur Diyarbakırlı Gençlere evde drama dersleri vermiştir.
Tiyatro ve aktörlüğün dışında sinema ve televizyon çalışmaları da yapan Yurdaer Okur birçok tiyatro oyunu yönetmiştir. Ayrıca dizilerde de oynayan Yurdaer Okur’un birçok oyunu bulunmaktadır.
Yurdaer Okur’un rol aldığı tiyatro oyunları şunlardır; Yastık adam, Ölümü yaşamak, 5 yıl geçince, Hortlaklar, Yaşar Ne Yaşar Ne Yaşamaz, Dünyanın ortasında bir yer, Ben Ruhi Bey nasılım, Benerci kendini niçin öldürdü, Leenanae güzellik kraliçesi, Yalınayak Sokrates Ketçaplı spagetti ve Rainer
Yurdaer Okuru’n yönettiği tiyatro filmleri şunlardır; Euridice’nin Elleri ve Ben Feuerbach, Evlenme ve daha bir sürü ve Benim güzel pabuçlarım.
29 Ekim 1974 Rize doğumludur. 41 yaşında ve Akrep burcu olan Yurdaer Okur; Bafra Süper Lisesi’ni bitirdikten sonra Akdeniz Üniversitesi Turizm İşletmeciliği bölümüne girerek 3 sene bu okulda okumuş ve daha sonra kendisine göre olmadığını anlayarak 1994 senesinde Hacettepe Üniversitesi Devlet Konservatuarı Tiyatro Bölümünü kazanarak buraya devam etmiştir.
Daha sonra Mimar Sinan Üniversitesi Devlet Konservatuarı’nda yüksek lisans yapan Yurdaer Okur 1999 yılında Genco Erkal ile tanıştıktan sonra Dostlar Tiyatrosu’na katılmış ve Yalınayak Sokrates adlı oyunla tiyatro hayatına başlamıştır.
Ardından 2000 yılında İstanbul Devlet Tiyatrosu’nda yevmiyeli oyuncu olarak çalışmaya başlayan Yurdaer Okur 2002 yılında kadrolu olarak Diyarbakır Devlet Tiyatrosu’na atanmıştır.

Yurdaer Okur Hakkında

Boyu: 1.74
Göz Rengi: Mavi
Saç Rengi: Kahverengi
Eğitim Durumu: Hacettepe Üniversitesi Devlet Konservatuvarı
Adı Soyadı: Yurdaer Okur
Doğum Tarihi: 29 Ekim 1974
Nereli: Rize
Burcu: Akrep
Kilosu: 68

Bir önceki yazımda « makalem ilgini çekebilir. Okumanı tavsiye ederim.

179

yok

BENZER KONULAR

YORUMLARBir Yorum Yazmak İstermisiniz ?