Ümit Çırak Kimdir

reklam

Ümit Çırak Kimdir

Ümit Çırak Kimdir

Ümit Çırak Biyografisi

2003 yılında başlayan, başrollerde Şevket Altuğ, Sümer Tilmaç, Jülide Kural, Şevval Sam ve Bennu Yıldırımlar‘ın yer aldığı “Süper Baba” adlı dizide Cemil karakterini canlandırdı.

2005 yılında, “Yedi Günah, Yedi Tepe, Bir Metropol” adlı sinema filminin yönetmenliğini yapmıştır. Ayrıca çeşitli reklam filmlerinde de oynamıştır.

2006 yılında Ekol Drama Sanat Evinde Kamera Önü Oyunculuğu Eğitmenliği yapmaya başlamıştır. 2007 yılında kurduğu Çağdaş Sinema Oyunculuk Atölyesi`nde Ali Düşenkalkar, Ahmet Cemal, Alin Taşçiyan ve Senem Oluz ile birlikte sinema oyunculuğu üzerine eğitim vermeye başlamıştır.

Halen sinema, tiyatro ve dizi oyunculuğuna devam eden Ümit Çırak, 2009 Yılında ( 3 M.O.T.A )Ümit Çırak Modern Oyunculuk Teknikleri Atölyesi’ni kurmuştur. Başta çocuk oyuncular olmak üzere; Aras Bulut İynemli, Keremcem, Emir Berke Zincidi, Wilma Elles gibi birçok ünlüye oyuncu koçluğu yapmaktadır.

Ümit Çırak, 1997 yılında Müjdat Gezen Sanat Merkezi’nde tiyatro öğrencisiyken tanıştığı 17 yaşındaki Evrim Akın ile kısa bir evlilik yaptı. 6 ay sonra boşandılar.

1969 yılında İzmir‘de doğmuştur. 1987 yılında üniversite eğitimine İstanbul Üniversitesi Fen Fakültesi Matematik Bölümünde başlamıştır. Buradaki eğitimi bittikten sonra 1991 yılında Müjdat Gezen Sanat Merkezi Tiyatro bölümünde oyunculu dersleri almaya başladı.

1993 yılında Oğuz Aral‘ın pandomim asistanlığını da yapmıştır.

1997 – 2002 yılları arasında Müjdat Gezen Sanat Merkezinde pandomim öğretmenliği yapmıştır.

1993 yılında Savaş Dinçel‘lin yönettiği bir oyunla ilk profesyonel tiyatro oyununu oynadı.

Ümit Çırak, daha sonra Hadi Çaman Yeditepe Oyuncuları, Nedim Saban‘ın Tiyatrokare ve Ferdi Merter‘in Çığır Sahne’sinde oyunlara katıldı.

Bir önceki yazımda « makalem ilgini çekebilir. Okumanı tavsiye ederim.

183

yok

BENZER KONULAR

YORUMLARBir Yorum Yazmak İstermisiniz ?