Türkan Şoray Hayatı Kimdir

reklam

Türkan Şoray Hayatı Kimdir

Türkan Şoray Hayatı Kimdir

Türkan Şoray Biyografisii

Türk sinemasının ünü yurt dışına taşan isimlerinden Türkan Şoray, sevenleriyle buluşmak üzere geldiği Kosova’da, kadın Başbakan Yardımcısı Edita Tahiri ile görüştü.
Aynı zamanda Kosova’da düzenlenen 6. Türk Sinema Haftası’nın açılışına da katılacak olan ünlü sanatçı, başkent Priştine’de, Kosova Başbakan yardımcısı Edita Tahiri’yi ziyaret etti. Sanatçı Türkan Şoray’la bir süre sohbet eden Edita Tahiri, ziyarette yaptığı konuşmada, “Kosovalılar için Türkan Şoray’ın, sadece Türkiye’nin değil dünyanın divası olduğunu” söyledi.
Sanatçıyı Kosova’da ağırlamaktan büyük memnuniyet duyduğunu ifade eden Tahiri, “Biz Türkan hanımın filmleriyle yaşadık, üzüntülerini ve sevgisini beraber paylaştık. Kadının gücünü ondan gördük ve bu yüzden kendisini Kosova’da görmekten büyük sevinç duyuyoruz” dedi.
Ödülünü Şişli Rotary Kulübü Başkanı Onur Baytok’ın elinden alan Türkan Şoray, “Böylesine olağanüstü samimi bir ortamda bulunmaktan çok mutluyum. Bu çok güzel ve anlamlı ödülü evimin en güzel yerine koyacağım” dedi.
Kulübün yoksul ailelerin çocukları yararına düzenleyeceği sergiye Türkan Şoray’ın kendi yaptığı resimlerle destek vermek istediğini söylemesi, tören salonundan büyük alkış aldı.
Tören sırasında Türkan Şoray’ın meslek hayatını anlatan 5 dakikalık bir mini belgesel gösterildi. Tören için özel olarak hazırlanan belgesel, salonda duygulu anlar yaşanmasına sebep oldu.
Her yıl mesleğinde benzersiz bir başarı sergileyen bir kişiye verilen Rotary Meslek Ödülü’ne bu yıl Türkan Şoray layık görüldü.
Şişli Rotary Kulübü tarafından dün gece düzenlenen törende, Türkan Şoray’a meslek başarı ödülü verildi.

Bir önceki yazımda « makalem ilgini çekebilir. Okumanı tavsiye ederim.

142

yok

BENZER KONULAR

YORUMLARBir Yorum Yazmak İstermisiniz ?