Şükrü Özyıldız Hayatı Kimdir

reklam

Şükrü Özyıldız Hayatı Kimdir

Şükrü Özyıldız Hayatı Kimdir

Şükrü Özyıldız Biyografisi

2015 yılında Star TV’de yayınlanan Tatlı Küçük Yalancılar da Eren karakterini başarıyla canlandıran oyuncu sonrasında Show TV’de yayınlanan Kış Güneşi adlı dizide iyi bir performans göstererek oyunculuğuna devam etmektedir.
Sonrasında kafes dövüşlerine bırakan ve Hiperaktivite özelliğini yeni dizi setlerinde bastırmaya çalışan oyuncu; ayrıca yurt dışında bulunduğu sıralarda oyunculukla ilgili workshopa katılmıştır.
Şükrü Özyıldız 8 Şubat 1988 İzmir doğumludur. 28 yaşında olan oyuncu kova burcudur. Şükrü Özyıldız’ın kendisinden iki yaş küçük bir kız kardeşi vardır. İstanbul Teknik Üniversitesi Gemi makineleri mühendisliği bölümünü kazanarak İstanbul’da 1 yıl eğitim aldıktan sonra Okulu bırakarak tekrar sınavlara girmiş ve Ege Üniversitesi İşletme bölümünü kazanarak burada okumaya başlamıştır. Sonrasında Erasmusla Portekiz’e giden Şükrü Özyıldız; çocukluğundan beri dövüş sporlarına merakı yüzünden Portekiz’de kafes dövüşlerine katılmıştır.
Oyunculuğu çok sevdiğini anlayarak Müjdat Gezen Sanat Merkezi’nde oyunculuk eğitimi almaya başlayan Şükrü Özyıldız; birçok tiyatro oyununda reklamda ve dizilerde yer alan oyuncu ilk olarak 2011 yılında Derin Sular adlı dizide rol almıştır. 2013 yılında Star TV ekranlarında yayınlanmış olan Benim Hala Umudum Var dizisinde başrolü Gizem Karaca ve Berk Oktay ile paylaşan Şükrü Özyıldız; 2013 yılında ilk sinema filmi olan Neva filminde başrol oynamıştır.

Şükrü Özyıldız Hakkında

Kilosu: 85
Boyu: 1,88
Göz Rengi: Kahverengi
Saç Rengi: Siyah
Eğitim Durumu: Ege Üniversitesi İşletme Bölümü
Adı Soyadı: Şükrü Özyıldız
Doğum Tarihi: 18 Şubat 1988
Nereli: İzmir
Burcu: Kova

Bir önceki yazımda « makalem ilgini çekebilir. Okumanı tavsiye ederim.

157

yok

BENZER KONULAR

YORUMLARBir Yorum Yazmak İstermisiniz ?