Said Yazıcıoğlu Kimdir

Said Yazıcıoğlu Kimdir
reklam

Said Yazıcıoğlu Biyografisi Hayatı

1983 yılında Doçent, 1988 yılında Profesör oldu.17 Haziran 1987-3 Ocak 1992 tarihleri arasında 14. Diyanet İşleri Başkanı olarak görev yaptı.14 Şubat 1993 yılında Cumhurbaşkanlığı kontenjanından Yükseköğretim Kurulu Üyeliğine atandı.

21 Temmuz 1994 tarihinde Ankara Üniversitesi İlâhiyat Fakültesi Dekanlığı’na atandı.10 Mayıs 1996 tarihinde UNESCO Türkiye Milli Komisyonu Yönetim Kurulu Üyeliğine seçildi.

3 Kasım 2002 seçimleri ile AK Parti Ankara milletvekili olarak TBMM’ye girdi.5-10 Mart 2004 tarihleri arasında İslam Konferansı Örgütü Parlamento Birliği (İKÖPAB) Türk Grubu Başkanlığı yaptı22 Temmuz 2007 seçimleri ile tekrar Ankara milletvekili seçildi.

29 Ağustos 2007 tarihinde yeni kurulan 60. Hükümet’te Din İşlerinden Sorumlu Devlet Bakanı olarak görev aldı. 1 Mayıs 2009 tarihindeki Bakanlar Kurulu değişikliği ile görevinden ayrıldı

22 Şubat 1949 tarihinde Trabzon‘un Sürmene ilçesinde doğdu. Babasının memuriyeti sebebi ile ilkokul ve ortaokulu Milas’ta, liseyi 1967 yılında Aydın’da tamamladı.

Aynı yıl girdiği Ankara Üniversitesi İlahiyat Fakültesi’nden 1971 yılında mezun oldu.Bir yıla yakın bir süre Diyanet İşleri Başkanlığı merkez teşkilatında çalıştıktan sonra 1972 yılında, Milli Eğitim Bakanlığı adına doktora öğrenimi yapmak üzere Fransa’ya gönderildi. 1975 yılında 4 aylık kısa dönem Yd.Subay olarak askerliğini tamamladı.

1977 yılında Doktorasını tamamlayarak yurda döndü. Aynı yıl Dr.Asistan olarak Ankara Üniversitesi İlahiyat Fakültesi’ne intisab etti.

Bir önceki yazımda « makalem ilgini çekebilir. Okumanı tavsiye ederim.

37

yok

BENZER KONULAR

YORUMLAR



Bir Yorum Yazmak İstermisiniz ?