Payidar Tüfekçioğlu Hayatı Kimdir

reklam

Payidar Tüfekçioğlu Hayatı Kimdir

Payidar Tüfekçioğlu Hayatı Kimdir

Payidar Tüfekçioğlu Biyografisi

Almış olduğu ödüller 2000 yılında; Avni Dilligil En iyi erkek oyuncu ödülünü, Bağla Şu İşi adlı tiyatro oyunuyla almıştır. 2007 yılında ise Afife Jale tiyatro ödülleri dalında Yeraltından Notlar adlı oyunundaki performansıyla en iyi erkek oyuncu ödülünü de almıştır. Payidar Tüfekçioğlu sinema filmleri ve dizilerde birçok karakteri de seslendirmiştir.
1 Ocak 1962 yılında İzmir’de dünyaya gelmiştir Mimar Sinan Üniversitesi Devlet Konservatuarı tiyatro bölümü mezunu olan Payidar Tüfekçioğlu; uzun yıllar Birçok tiyatroda görev almıştır. Oğlak burcu olan Payidar Tüfekçioğlu; Antalya Devlet Tiyatrosu Bursa Devlet Tiyatrosu ve İstanbul Devlet Tiyatrosu’nda görev almıştır. 2009 yılında İstanbul Devlet Tiyatroları’ndan emekli olmuştur. Payidar Tüfekçioğlu iki tane de ödüle sahip tiyatroculardan birisidir.
Seslendirdiği oyunculardan bazıları şunlardır: Bruce Willis, Sylvester Stallone, Samuel L. Jackson, Morgan Freeman, Clint Eastwood, Alain Delon, Marcello Mastroianni, Yul Brayner, Paul Newman, Yul Brayner gibi oyuncuları seslendirmiştir. Ayrıca bazı Türk dizilerindeki oyuncuların seslendirmesini de yapan Payidar Tüfekçioğlu; Deli Yürek dizisinde Kenan İmirzalıoğlu’nu, Sağır Oda dizisinde Orhan Kılıç’ı, Şefkat Tepe adlı dizideki Mert Kılıç’ı da seslendirmiştir.

Payidar Tüfekçioğlu Hakkında

Burcu: Akrep
Kilosu: 78
Boyu: 1,72
Göz Rengi:Siyah
Saç Rengi: Siyah
Eğitim Durumu: Mimar Sinan Üniversitesi Tiyatr
Adı Soyadı: Payidar Tüfekçioğlu
Doğum Tarihi: 1962
Nereli: İstanbul

Bir önceki yazımda « makalem ilgini çekebilir. Okumanı tavsiye ederim.

215

yok

BENZER KONULAR

YORUMLARBir Yorum Yazmak İstermisiniz ?