Okan Selvi Hayatı Kimdir

reklam

Okan Selvi Hayatı Kimdir

Okan Selvi Hayatı Kimdir

Okan Selvi Biyografisi

Aynı oyunu ülkenin birçok yerlerinde ve ilçelerinde sergilemeyi sürdüren Okan Selvi yedi numaranın ardından kısa devre ters köşe veÜvey Aile gibi oyunlarda da yer almıştır. Kayıp Cennet insanları, büyü ve 46 numara gibi sinema filminde rol alan Okan Selvi İstanbul Kartal’da bulunan 55 kişilik kadrosu olan İstanbul Tiyatora Kkumpanyasında görev ve sorumlulukları halen yüklenmektedir.
16 Şubat 1967 Gümüşhane doğumludur. Tiyatroya olan sevgisini ve oyunculuk yeteneğini geç fark eden Okan Selvi; uzun yıllar tiyatro oyunculuğu ve tiyatro eğitmenliği yapan ve dizi filmlerde rol alan oyuncular arasında yer almaktadır. 49 yaşında olan Okan Selvi kova burcudur. Rol almış olduğu ilk televizyon dizisi Kaygısızlar adlı dizidir.
Okan Selvi’nin rol aldığı diziler şunlardır: Kaygısızlar, Yalan mı, üvey baba, köstebek, 7 Numara, Kısa devre, Beşinci Boyut, Ters köşe, köprü, Ah polis olsam, Hakkını helal et, Çok özelsin, Cennetin Çocukları Üvey Aile, Gönülçelen, Yeniden Başla, Halil İbrahim Sofrası, Dedemin Dolabı, İnsan Aldandı, Leyla ile Mecnun, Sana Bir Sır Vereceğim ve Kış Güneşi
Daha sonra Okan Selvi 7 Numara adlı dizi ile tanınmış ve bu dizideki rolüyle oldukça beğenilmişti. Kabare Taksim’in kurulmasından sonra Okan Selvi, Oya Yüce’nin yazıp yönetmiş olduğu Havadan Sudan adlı kabare oyununu Orta kemancı da sergilemiştir.

Okan Selvi Hakkında

Kilosu: 79
Boyu: 1.76
Göz Rengi: Kahverengi
Saç Rengi: Kahverengi
Eğitim Durumu: Tiyatro Eğitimi
Adı Soyadı: Okan Selvi
Doğum Tarihi: 16 Şubat 1967
Nereli: Gümüşhane
Burcu: Kova

Bir önceki yazımda « makalem ilgini çekebilir. Okumanı tavsiye ederim.

271

yok

BENZER KONULAR

YORUMLARBir Yorum Yazmak İstermisiniz ?