Tutuklum Sohbet
SPONSOR


Musa Uzunlar Hayatı Kimdir


Musa Uzunlar Hayatı Kimdir

Musa Uzunlar Hayatı Kimdir

Musa Uzunlar Biyografisi

Ankara, Bursa ve İstanbul Devlet Tiyatroları içerisinde oyuncu ve yönetmen olarak görev alan Musa Uzunlar; Devlet Tiyatrolarında yönetim görevleri yapmasının yanı sıra Devlet Tiyatroları Spor Kulübünde, Devlet Opera ve Balesi çalışanları Vakfı TOBAV’da da yöneticilik yaparak farklı yönlerde de çalışmalarda bulunmuştur. Devlet Tiyatrolarında Adana, Bursa, Trabzon, Diyarbakır, İstanbul ve Ankara’da birçok oyunu yöneten Musa Uzunlar; bunun yanı sıra Bakırköy Belediye Tiyatroları, İzmit Şehir Tiyatrosu, Yeditepe oyuncuları, Eskişehir tiyatro, Anadolu tiyatro, Ankara Maliye Tiyatrosu, Abdullah Şahin nokta tiyatrosu, Tiyatro adam gibi birçok toplulukta ve Makedonya Üsküp halklar Tiyatrosu ile beraber Bulgaristan Rusçuk Devlet Tiyatrosu’nda Yönetmenlik yapmıştır.
22 Nisan 1959 Yılında Antalyada dünyaya gelmiştir. Koç burcu olan oyuncu ve yönetmen Musa Uzunlar; Aslen Niğde-Kemerhisarlıdır.
Mimar Sinan Üniversitesi Devlet Konservatuarı Tiyatro bölümünü okuyarak 1985 yılında mezun olmuş ve Devlet Tiyatrolarında oyuncu olarak göreve başlamıştır.

Musa Uzunlar Hakkında

Boyu: 1.80
Göz Rengi: Koyu Kahverengi
Saç Rengi: Açık Kahverengi
Eğitim Durumu: Mimar Sinan Üniversitesi Devlet Konservatuarı / Mezun
Adı Soyadı: Musa Uzunlar
Doğum Tarihi: 22 Nisan 1959
Nereli: Antalya
Burcu: Boğa
Kilosu: 73

Yazı hakkında görüşlerinizi belirtmek istermisiniz?

SPONSOR