Kendall Jenner Kimdir

reklam

Kendall Jenner Kimdir

Kendall Jenner Kimdir

Kendall Jenner Biyografisi

2015 yılında Harper’s Bazaar,GQ ve Marie Claire dergilerinin kapağında yer alan Kendall Calvin Klein markasının yeni yüzü oldu.

2015 yılının Haziran ayında Antalya‘da düzenlenen Dosso Dossi Fashion Show için Türkiye’ye geldi.

Babası Bruce Jenner sonradan cinsiyet değiştirerek Caitlyn Jenner adını aldı. Kylie Jenner adında bir kız kardeşi vardır. Anne tarafından 4, baba tarafından 4 üvey kardeşi vardır. Sierra Canyon Okulunda eğitim aldıktan sonra 2014 yılında mezun oldu.
Kendall Jenner, üvey ablası ile birlikte “Keeping Up with the Kardashians” adındaki televizyon programı ile yaptığı modellik ve girişimcilik çalışmalarıyla ismini duyurmuştur.

Kendall Jenner ve kız kardeşi Kylie Jenner moda tasarımına başlayarak, tüm Amerika Birleşik Devletlerinde satılan bir «Kendall & Kylie» giyim markası zincirine sahip oldular. Kardeşi Kylie Jenner ile beraber “Pacsun” adı altında bir giyim firması kurdular.
13 yaşından itibaren modellik yapmaya başladı.odels» modellik ajansı ile anlaştı. OK!, Teen Vogue,Seventeen dergileri için fotoğraf çekimleri yaptı. 2011 yılında kızkardeşi Kylie ile birlikte Seventeen dergisi tarafından ‘Stil Elçileri’ olarak seçildi. 2011 yılında, «Bayan Vogue» kapağında oldu. 2012 yılında ise Teen Vogue dergisine kapak oldu.

3 Kasım 1995 tarihinde Los Angeles, Kaliforniya, ABD.’de Kris Jenner, Caitlyn Jenner çiftinin kızı olarak doğmuştur. Tam adı Kendall Nicole Jenner’dır. Annesi tarafından model Kim Kardashian‘ın üvey kardeşidir.

Bir önceki yazımda « makalem ilgini çekebilir. Okumanı tavsiye ederim.

131

yok

BENZER KONULAR

YORUMLARBir Yorum Yazmak İstermisiniz ?