Keith Urban Kimdir

reklam

Keith Urban Kimdir

Keith Urban Kimdir

Keith Urban Biyografisi

Küçük konserler ve çeşitli stüdyo çalışmalarıyla ihtiyacı olan parayı biriktirdi ve bir süre sonra EMI’ın Capitol Records şirketiyle yeni bir sözleşme imzaladı. Sadece Amerika, Kanada ve Avustralya’da beğeniye sunulan üç solo albümü çıkardı.

Keith Urban, 2006 yılında Los Angeles‘taki Staples Center’da sahne aldı ve Grammy Ödülleri, En İyi Erkek Country Vokal Performansı dalında You’ll Think of Me şarkısı ile ödül aldı.

Keith Urban, 25 Haziran 2006 tarihinde sinema oyuncusu Nicole Kidman ile evlendi. 7 Temmuz 2008’de doğan “Sunday Rose” adında kız çocuğu var. Ve 28 Aralık 2010’da taşıyıcı anne yardımıyla kızı Faith Margaret Kidman Urban dünyaya gelmiştir.

Caboolture festivallerine katıldı. 1991 yılında ilk albümünü Avustralya‘da “Keith Urban” adı ile çıkardı. Ardından 1992 yılında Amerika Birleşik Devletleri‘ne göç etti ve Nashville, Tennessee‘ye yerleşti.

Etkilendiği müzisyenler Charley Pride, country müzik efsanesi Dolly Parton, Don Wlliams ve Jim Reeves‘di. İlk enstrümanı olan ukulele (gitara benzeyen 4 telli çalgı) ile dört yaşındayken tanıştı. İki sene sonra 6 yaşında iken ailesinin hediyesi olan gitarıyla uzun ve keyifli bir yolculuğa ilk adımını attı.
26 Ekim 1967 tarihinde Whangarei, Yeni Zelanda‘da doğmuştur. Tam adı Keith Urban Lionel’dır. 2 yaşında iken Avustralya‘nın Brisbane kentine anne-babası ve kardeşi ile ailece taşındılar. Keith Urban, Avustralya’da, Amerikan kültürünü ve country tarzını seven ailesinin yanında büyüdü.
Daha 7 yaşında iken büyüdüğünde ABD‘de Nashville‘de country müzik yapmaya karar verdi. Daha sonra 8 yaşından itibaren çeşitli country müzik programlarında kendini gösterdi.

Bir önceki yazımda « makalem ilgini çekebilir. Okumanı tavsiye ederim.

142

yok

BENZER KONULAR

YORUMLARBir Yorum Yazmak İstermisiniz ?