İzmir’de Tehlikeli Gerginlik

İzmir'de Tehlikeli Gerginlik
reklam

İzmir’de Tehlikeli Gerginlik

İzmir'de Tehlikeli Gerginlik

İzmir’de Tehlikeli Gerginlik

ÇADIRLAR YIKILDI

Torbalı-Selçuk yolunu bir süre trafiğe kapatan öfkeli grup Suriyelilerin kaldığı 40 çadırı yıktı. Pamukyazı Mahalle Muhtarı Ali Çürükçü, “Mahalleliyi durdurmak imkansızdı. Çok öfkeliler. Mahallemizde Suriyeli istemiyoruz. Onların gelişiyle olaylar arttı. Devlet bunları alıp kamplara götürsün” dedi. Suriyelilerin ayrılmasının ardından Pamukyazı’daÿ hayat normale döndü.

Pamukyazı’da gergin geçen gecenin ardındanÿ mahalleÿsakini 300 kişilik bir grup, bu sabah toplanarak ellerindeki sopalarla Suriyelilerin kaldığı bölgeye gitmeye başladı. Durumu fark eden Suriyeliler ise çadırları terk ederekÿhızla bölgeden uzaklaştı.

Torbalı- Tire karayoluna çıkan Suriyeliler, otostop yapıp ayrılmak istedi ancak hiç bir araç sürücüsü onları almadı. Suriyeli grup yaya olarak Tire yönüne doğru uzaklaştı.

Pamukyazı’daki olayÿdünÿSuriyeli bir grubun,ÿbir çocuğu dövmesiyle başladı. Bunu duyan çocuğun ailesi ile Suriyeliler arasında çıkan tartışmada, bıçaklar ve sopalar kullanıldı. Suriyeli gruba bazı mahalle sakinleri de müdahale edince 1’i ağır 30 kişi yaralandı. Yaralılar ambulanslarla Torbalı Devlet Hastanesi’nde tedaviye alındı. Mahelle sakini olan ve kavgada bıçakla ağır yaralanan 22 yaşındaki Mustafa M. ise ambulansla İzmir Atatürk Eğitim ve Araştırma Hastanesi’ne sevk edildi.

Bir önceki yazımda « makalem ilgini çekebilir. Okumanı tavsiye ederim.

287

yok

BENZER KONULAR

YORUMLARBir Yorum Yazmak İstermisiniz ?