İbrahim Tatlıses Hayatı Kimdir

reklam

İbrahim Tatlıses Hayatı Kimdir

İbrahim Tatlıses Hayatı Kimdir

İbrahim Tatlıses Nereli Biyografisi

3 evliliği de resmi değildir ve Derya Tuna ile gerçekleşir. İdo Tatlıses bu beraberlikten olan oğludur. Resmi olmayan 4. evliliği dansöz Asena Onur Çakmak’la olur ve ikili sonra ayrılırlar. Resmi olan 5. evliliği 2011 yılında Ayşegül Yıldızla gerçekleşir. 2013 yılında biten evlilikten Elif Ada isminde kızı vardır.
1 Ocak 1952 tarihinde Şanlıurfa’da dünyaya Gelir. Fakir bir ailede büyümüş olup asıl soyadı Tatlıses değil Tatlı’dır. Ahmet Tatlı ve Leyla Tatlı’nın yedi çocuğundan en büyüğüdür. Çocukluğu Şanlıurfa’da geçen sanatçı inşaatta çalışırken Adanalı bir sinemacının sesini beğenmesiyle birden şöhretin kapıları kendisine açılır.
‘’Ayağımda Kundura’’ isimli türkü ile şöhret basamaklarını tırmanmaya başlayan İbrahim Tatlıses Özellikle 1980-1990 yıllarında gerek çıkardığı albümler ve gerekse çektiği filmlerle o döneme damgasını vurmuş, halk tarafından ‘’İmparator’’ denilmeye başlanmıştır. Aynı zamanda işadamı olan türkücü Tatlıses Holding’in yönetim kurulu başkanlığını yürütür.
62 yaşında olan türkücü İbrahim Tatlıses ikisi resmi ve üçü resmi olmayan toplam 5 evlilik gerçekleştirir. 1. evliliği Şanlıurfa’da Adalet durak ile gerçekleşti. Bu evlilikten 1 erkek ve 2 kız çocuğu vardır. 2. evliliği resmi olmamakla birlikte oyuncu Perihan Savaş’la gerçekleşti. Bu beraberlikten Melek Zübeyde adında kızı bulunur.

İbrahim Tatlıses Hakkında Bilgiler

Burcu: Oğlak
Kilosu: 85
Boyu: 1.80 Cm
Göz Rengi: Siyah
Saç Rengi: Siyah
Eğitim Durumu: İlkokul mezunu
Adı Soyadı: İbrahim Tatlıses
Doğum Tarihi: 1 Ocak 1952
Nereli: Şanlıurfa, Türkiye

Bir önceki yazımda « makalem ilgini çekebilir. Okumanı tavsiye ederim.

259

yok

BENZER KONULAR

YORUMLARBir Yorum Yazmak İstermisiniz ?