Hayrünnisa Gül Kimdir

Hayrünnisa Gül Kimdir
reklam

Hayrünnisa Gül Hayatı

Kendi hayatında da birinci önceliği ailesidir. Eşinin her zaman en büyük destekçisi, çocuklarını hayata hazırlarken de yol gösterici olmuştur.Annelik vasfıyla kadının, aileyi, dolayısıyla da toplumu şekillendirmede önemli bir rolü olduğunu düşünen Hayrünnisa Gül kadının ve ailenin güçlendirilmesi adına yürütülen faaliyetleri destekler.

Bütün insanların, özellikle de çocukların eşitliğine, sevgi ve şefkate layık olduğuna inanan ve yalnızca kendi çocuklarına karşı değil ülkesinde yaşayan bütün çocuklara karşı sorumluluk hisseden bir anne olarak Hayrünnisa Gül kendisini sosyal faaliyetlere adamıştır.

18 Ağustos 1965 tarihinde İstanbul Beşiktaş’ta doğan Hayrünnisa Gül, Çemberlitaş Kız Lisesi’nde okumuştur.
21 Ağustos 1980’de Abdullah Gül ile evlenen Hayrünnisa Gül, Ahmet Münir (1983), Kübra (1985) ve Mehmet Emre’nin (1991) annesi, Zeynep Serra’nın (2010) anneannesidir.Cumhurbaşkanı Abdullah Gül’ün eşi Hayrünnisa Gül, toplumu bir arada tutan ve geleceğe taşıyan değerlerin başında, sevgi, saygı ve dayanışma temelleri üzerinde yükselen aile yapısının olduğuna inanır.Hayrünnisa Gül’e göre, hayattaki en büyük başarı, birbirine saygı duyan ve destek olan güçlü bireylerden oluşan bir aileye sahip olmaktır.

Bir önceki yazımda « makalem ilgini çekebilir. Okumanı tavsiye ederim.

22

yok

BENZER KONULAR

YORUMLARBir Yorum Yazmak İstermisiniz ?