Hakan Boyav Kimdir Hayatı

reklam

Hakan Boyav Kimdir Hayatı

Hakan Boyav Kimdir Hayatı

Hakan Boyav Biyografisi

Ayrıca profesyonel olarak karikatürle ilgilenen Hakan Boyav; iki tane kişisel sergiye sahiptir. Bir albümü ulusal ve uluslararası birçok ödül için adaylığa sunulmuştur. 2002 yılından bu yana çeşitli televizyon ve sinema çalışmaları da yapan Hakan Boyav; 52 yaşında ve oğlak burcudur.

Hakan Boyav’ın oynadığı tiyatro oyunları şunlardır: Nafile Dünya, git gel, dolap çiçekleri, sarı kıza yedirdim, ziyaretçi, Aşk Öldürür, Kanlı Düğün, At, Gılgameş, Budala, İyi, The God, Savaş Baba, Sersem kocanın Kurnaz karısı, Şişedeki balık ve Ayyar Hamza.

10 Ocak 1964 İzmir Ödemiş doğumludur. 1974 yılında Koyuncuoğlu Lisesi’nden mezun olduktan sonra 1987 yılında Dokuz Eylül Üniversitesi Güzel Sanatlar fakültesinde okumuş ve buradan mezun olmuştur. 1988 yılında Diyarbakır Devlet tiyatrosunun kurulma ekibinde görev alan Hakan Boyav; 1988 yılından 1993 yılına değin Diyarbakır Devlet Tiyatrosu’nda çalışmıştır.

1993 ile 2003 yılı arasında Antalya Devlet tiyatrolarında görev alan ve daha sonra Ankara Devlet Tiyatrosu’nda çalışan Hakan Boyav; halen Ankara Devlet Tiyatrosu kadrolu sanatçıları arasında yer almaktadır.

Hakan Boyav Özellikleri

Burcu: Oğlak
Kilosu: 81
Boyu: 1.86
Göz Rengi: Kahverengi
Saç Rengi: Kahverengi
Eğitim Durumu: Dokuz Eylül Üniversitesi Güzel Sanatlar
Sevgilisi: Yok
Evli mi: Evet
Adı Soyadı: Hakan Boyav
Doğum Tarihi: 10.01.1964
Nereli: İzmir

Bir önceki yazımda « makalem ilgini çekebilir. Okumanı tavsiye ederim.

231

yok

BENZER KONULAR

YORUMLARBir Yorum Yazmak İstermisiniz ?