Gülçin Anmaç Kimdir

Gülçin Anmaç Kimdir
reklam

Gülçin Anmaç Hayatı Biyografisi

T.C. Kültür ve Turizm Bakanlığı’nın, Kadıköy Aziz Berker İlçe Halk Kütüphanesi’nde düzenlediği Geleneksel Türk Süsleme Sanatları Tezhip Kursu’nu 2002 yılında başarıyla bitirdi.

Minyatür çalışmalarına 2002 yılından itibaren, İstanbul Üniversitesi Cerrahpaşa Tıp Fakültesi Deontoloji ve Tıp Tarihi Anabilim Dalı bünyesinde faaliyet gösteren Ord. Prof. Dr. A. Süheyl Ünver Nakışhanesi’nde mimar ve minyatür sanatcısı Nusret Çolpan ile devam etti.

Hocasının kendi atölyesi, nakışhane, farklı mekanlarda ki sanat aktiviteleri ile eğitimlerinde asistanlığını yaptı ve 2008 yılında icazetini aldı.

TRT’nin hazırladığı Mevlana’nın hayatını anlatan “Mevlana Celaleddin Rumi” belgesel filmi ve DoğaBel’in “Kayseri Tuzla Gölün’de Doğa Dostu Tuz Çıkarımı” projesi kapsamında hazırladığı ‘Göldeki Bereket’ filmi için minyatür çalışmaları yapmıştır.

Çalışmalarına, İ.Ü. Cerrahpaşa Tıp Fakültesi Deontoloji ve Tıp Tarihi Anabilim Dalı’nda devam etmektedir.

İstanbul Üniversitesi Cerrahpaşa Tıp Fakültesi Sağlık Koleji’ni ve İstanbul Üniversitesi Edebiyat Fakültesi Sosyal Antropoloji bölümünü bitirdi.

Sağlık sektöründe faaliyet gösteren bir danışmanlık firmasında çalışmaktadır.Tezhip çalışmalarına 1996 yılında tezhip ve minyatür sanatcısı Cahide Keskiner ile başladı.

Bir önceki yazımda « makalem ilgini çekebilir. Okumanı tavsiye ederim.

43

yok

BENZER KONULAR

YORUMLARBir Yorum Yazmak İstermisiniz ?