Gökhan Özen Hayatı Kimdir

reklam

Gökhan Özen Hayatı Kimdir

Gökhan Özen Hayatı Kimdir

Gökhan Özen Hayatı Kimdir

2001 senesinde Özen’in ünü ülke sınırlarını aştığında henüz 20 yaşında idi.
2002 yılında ise bu albümdeki şarkıların remixlerinden oluşan Duman Gözlüm remix albüm” yayımlanmıştır.
2003 yılında çıkarttığı, içerisinde Her Şeyde Biraz Sen Varsın, Aman Boşver, gibi şarkılarının bulunduğu Civciv adlı albümü ile satış rekorları kırdı, albümün çıktığı gün itibariyle 3 günde 300 bin satış rakamına ulaşmayı başarmıştır. Mü-yap’ın Diamond ödülüne layık görülmüştür
Ayrıca bu albümdeki 12 şarkının da söz müziği kendisine aittir.
2004 yılında çıkarttığı içerisinde Sana Yine Muhtacım, Dayanamam’ın yeni versiyonunun bulunduğu Aslında albümüyle başarısını pekiştirdi.
2005 yılında kayıtlarını Londra’da yaptığı ve kariyerinde ilk kez İngilizce bir şarkıyı seslendirdiği Londra merkezli dünyaca ünlü starlara sayısız hit parça hazırlamış Ministry Of Sound – Gökhan Özen işbirliği ile içerisinde; sözü müziği Nazan Öncel’e ait olan Benim İçin N’apardın şarkısının da bulunduğu Kalbim Seninle – One More Time isimli maxi single,[3] Bu maxi single ile de Mü-yap satış ödülünü aldı.
Trabzon Beşikdüzülüdür 1979 yılında Ankara’da doğmuştur.
6 yaşında Ankara Devlet Opera ve Balesi Çocuk Korosu imtihanlarında yüksek başarı göstererek ilk müzik eğitimine burada çok sesli koroda başlamıştır.
Dünya çapında klasikleşmiş opera eserlerini 3 sene boyunca birçok kez koro ile birlikte sahnede sergiledi.
29 Kasım 1979, Ankara), Türk şarkıcı, müzisyen, söz yazarı, besteci, aranjör, müzik direktörü ve oyuncu.
2000 yılında Özelsin isimli ilk albümünü piyasaya çıkardı ve sadece 1 video klip Üşüyorum ile uzun yıllar boyunca satışı devam etti ve tirajı yarım milyon satış rakamına ulaştı.
Bu albüm içerisinde, günümüzde hâlâ dinlenilen; Dayanamam, Yüreğinden Uzaklarda, Özel Kız gibi şarkıları barındırmaktadır.
Ardından 2001 yılında, çoğu beste ve aranjelerin kendisine ait olduğu Duman Gözlüm albümü ile Aramazsan Arama, Tabir-i Caizse, Dön Çarem gibi hitler çıkardı.

Bir önceki yazımda « makalem ilgini çekebilir. Okumanı tavsiye ederim.

325

yok
Etiketler:

BENZER KONULAR

YORUMLARBir Yorum Yazmak İstermisiniz ?