Demi Lovato Kimdir

reklam

Demi Lovato Kimdir

Demi Lovato Kimdir

Demi Lovato Biyografisi

2006 yılında “Prison Break” adlı dizide Wentworth Miller, Dominic Purcell ile birlikte rol aldı.
Demi Lovato, Miley Cyrus, Selena Gomez ve Cher Lloyd ile arkadaştır. Demi Lovato’nun Barney ve Arkadaşları çocuk programında tanıştığı Selena Gomez en iyi arkadaşıdır.
Demi Lovato, beste yapmayı, şarkı söylemeyi, gitar ve piyano çalmayı sevmektedir.
2012 yılında “Unbroken” albümünü seslendirmek için dünya turnesine çıkan şarkıcı, ülke ülke gezerek bir yandan da tatil yaptı. Ayrıca o yıl ABD’de çok izlenen müzik yarışması X Factor’e de jüri üyesi seçildi.
16 Kasım 2014 tarihinde Türkiye’ye gelerek İstanbul‘da konser verdi.
Demi Lovato, 2008 yılında Camp Rock adlı filminde beraber rol aldığı arkadaşı Jonas kardeşlerden Joe Jonas ile birliktelik yaşadı. Film müzikleri arasında yer alan ve Joe Jonas ile birlikte seslendirdiği This Is Me adlı single ile Billboard Hot 100 listelerinde 9 numaraya kadar yükseldi. Joe Jonas’un onu aldatması ile psikolojik çöküntüye girdi. 1 Kasım 2010 tarihinde beslenme problemleri ve bazı psikolojik sorunlardan dolayı rehabilitasyona alındı. 28 Ocak 2011 tarihinde de iyileşerek hastaneden çıktı. Rehabilitasyondan çıktıktan sonra bileklerine “Stay Strong” (güçlü kal) dövmesi yaptırdı.
Unbroken albümünde ki “For The Love Of A Daughter” şarkısını babası için besteledi. 23 Haziran 2013′de öz babası Patrick Lovato yaşamını yitirdi.
Demi Lovato, ilk kez 2002 yılında “Barney Ve Arkadaşları” dizisiyle kamera karşısına geçse de asıl çıkışını 2008 yılında “Camp Rock” dizisiyle yaptı. Üstelik aynı yıe “Don’t Forget” isimli albüm çıkardı.
20 Ağustos 1992 ABD, New Mexico, Albuquerque’de doğmuştur. Tam adı Demetria Devonne Lovato’dur. Babası Patrick Lovato, annesi Dianna Hart’dır. Dallas Lovato adında ablası, a kız kardeşi var. Demi Lovato’nun doğumundan kısa bir zaman sonra aile Dallas‘a taşındı. Anne babası O 2 yaşında iken boşandı. 7 Yaşındayken güzellik yarışmasında 1. Seçildi. 7 yaşında Piyano çalmaya başladı. İlkokulu Grapevine-Collyville’de, ortaokulu Cross Timbers’ta okumuştur. Ortaokul yıllarında üç yıl koro sınıfına devam etmiştir. 2009 yılında liseden mezun oldu.

Bir önceki yazımda « makalem ilgini çekebilir. Okumanı tavsiye ederim.

106

yok

BENZER KONULAR

YORUMLARBir Yorum Yazmak İstermisiniz ?