Tutuklum Sohbet
SPONSOR


Can Dündar Kimdir


Can Dündar Kimdir

Can Dündar Kimdir

Can Dündar Biyografisi

Silah ve mühimmat yüklü MİT TIR’larına ait görüntüleri yayımladığı için Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan’ın tarafından eleştirilen ve savcı tarafından ağırlaştırılmış müebbet cezası istenen Cumhuriyet gazetesi Genel Yayın Yönetmeni Can Dündar’a 400 akademisyen, hukukçu, yazar, sanatçı ve insan hakları aktivistinden destek geldi.
Aralarında Ali Nesin, Akın Birdal, Ahmet Ümit, Tilbe Saran, Buket Uzuner, Selda Bağcan, Zülfü Livaneli, Nejat İşler ve Zeynep Altıok gibi birçok isim ‘Biz Yurttaşlar’ başlıklı bildiride, haber alma hakkını savunmak amacıyla desteklerini açıkladıkladıklarını duyurdu.
1961 yılında Ankara’da doğdu. 1982 yılında AÜ SBF Basın Yayın Yüksek Okulu’ndan mezun oldu. 1979’da gazeteciliğe başladı.
İngiltere’de London School of Journalism’de okudu. 1988’de ODTÜ Sosyal Bilimler Enstitüsü’nden siyaset bilimi dalında mastır diplomasını aldı.
1996’de ODTÜ Siyaset Bilimi ve Kamu Yönetimi bölümünde doktorasını tamamladı. Televizyona 1988’de TRT’de başladı. TRT ve özel televizyonlarda belgeselleri yayınlandı. Milliyet gazetesinde köşe yazarlığı yaptı.
Kategori
: Biyografi
Yazar
: admin
Etiketler
: , , ,


Yazı hakkında görüşlerinizi belirtmek istermisiniz?

SPONSOR