Boyun Fıtığı Belirtileri

Boyun Fıtığı Belirtileri
reklam

Ayrıca kulak çınlaması, baş dönmesi, bulantı gibi oluşan semptomlar görülmektedir. Buna göre boyun fıtığı boyun bölgesini olumsuz etkileyen travmatik ağrıları beraberinde getirir. Ensede oluşan şiddetli ağrılar da, boyun fıtığı belirtilerinden biri olmaktadır.

Boyun Fıtığı Nedenleri
Günlük yaşantıyı olumsuz etkileyen boyun fıtığı birden çok nedenle ortaya çıkabilir.

Eğer boyun fıtığı nasıl olur ve nedenleri nelerdir? Diye merak ediyorsanız boyun kısmını etkileyen travmalar,yanlış duruş, yanlış hareket gibi oluşumlar boyun fıtığını tetikleyici nedenler arasında olmaktadır.

Üstelik ilerleyen yıllarda ve yaşlarda disklere yastıklama özelliği veren sıvıda azalma olması da boyun fıtığı nedenleri arasındadır.

boyun fıtığı belirtileri hakkına bilgiler vereceğiz. Boyun omurlarının arasında bulunan kıkırdağın omuriliğe doğru yer değiştirmesi, omuriliğe baskı yapması ile oluşan rahatsızlıktır. Ayrıca boyun fıtığı belirtileri nelerdir?

Boyun fıtığı olduğunu nasıl anlarız? Diye merak ediyorsanız kas spazmı, boyun ağrısı ve hareketlerinde kısıtlama, ensede oluşan ağrı şeklinde belirtiler verir.

Sırt ve göğüs kısmına doğru yayılan bir ağrı olmakla beraber kollarda ve kaslarda güç kaybı yaşanmasını sağlar. Özellikle uyurken ağrıda artış yaşanması söz konusudur.

Bir önceki yazımda « makalem ilgini çekebilir. Okumanı tavsiye ederim.

48

yok

BENZER KONULAR

YORUMLARBir Yorum Yazmak İstermisiniz ?