Bir ilişki neden bitirilir

Bir ilişki neden bitirilir
reklam

Bir ilişki neden bitirilir

Bir ilişki neden bitirilir

Bir ilişki neden bitirilir

Hele ki birlikteliğiniz uzun yıllara dayanıyorsa ve sevgiliniz yakın geçmişe dair bütün anılarınızda başroldeyse! Uzun süreli ilişkilerin en büyük tuzağı, hiç şüphesiz bir süre sonra çiftlerin aşk ve alışkanlık arasındaki ince çizgiyi ihlal etmeleri oluyor.

Uzun süredir hayatınızda kimse yok. İçinizde “Bu hep böyle mi gidecek?” korkusu var. Bu nedenle aşık olmadan, çok da tanımadan biriyle birlikte olmaya başlıyorsunuz. Ama sonra bakıyorsunuz ki size pek de uygun değil. Bu kez de ayrılmak için bahaneler bulmaya çabalıyorsunuz. Çok sıkıntılı bir durum.

O sizin dostunuz. Yediğiniz, içtiğiniz ayrı gitmiyor, birlikte birçok şeyi yapmaktan zevk alıyorsunuz. Sonra bir gün “Madem bu kadar iyi anlaşıyoruz neden sevgili olmayalım?” diye düşünüyorsunuz. Ama işte aşk başka, dostluk başka. Sevgili olduğunuz andan itibaren işler tamamen değişecek ve o eski keyifli günleri hasretle anmaya başlayacaksınız.

Tüm arkadaşlarınız ya sevgili ya da evli. Size de birini bulmuşlar, “Bir dene, ne çıkar?” deyip duruyorlar. Onların zoruyla başlıyorsunuz ama maalesef içinizden gelmiyor. Birkaç kez grup halinde dışarı çıkmaktan başka bir şey de yapmıyorsunuz. Böyle bir ilişkiye başlarsanız, size o kişiyi tanıştıran arkadaşlarınızı da kaybetme riski doğar.

Ya eski sevgilinizi kıskandırmak için ya da ondan intikam almak için böyle bir ilişkiye girersiniz. Bu da mutlaka geri teper ve üzülen siz olursunuz. Diyelim ki gerçekten sevdiniz. O da sizi sevdi. Ama bu kez de “Durumu nasıl açıklayacağız?” sorusu içinizi kemirir. Bir süre gizli gizli yürütürsünüz sonunda bu yükü kaldıramayıp ayrılığı tercih edersiniz.

Mutluluktan başınızın döndüğü ilk günler bir süre sonra rutin bir birlikteliğe, romantik yakınlaşmalar şiddetli tartışmalara, sevgi sözcükleri öfke patlamalarına dönüşmeye başlıyor

Böyle bir ilişki size ne eskisini unutturur ne de yeniden mutlu olmanızı sağlar. Bu bir ‘yara bandı’ ilişkisidir. Yara bantlarının da ömrü çok kısadır. Yaraya yapıştırırsınız, bir süre sonra bant etkisini kaybeder ve çıkarıp atarsınız. Aşkta çivi çiviyi sökmez. Böyle bir ilişkiye başlamak yerine ‘acı’ sürecini yalnız geçirmenizde fayda var.

İlişkiniz hayatınızı çekilmez bir hale getirip mahvediyor, zamanınızı boş yere harcadığınızı hissettiriyor ve her geçen gün daha çok içine çekildiğiniz dipsiz bir kuyu gibi sizi bilinmeyene doğru sürüklüyorsa tehlike çanları çalıyor demektir… Mutsuz olduğunuzun farkında olsanız dahi ilişkinizi sonlandırmak, bazı durumlarda tıpkı bir bağımlıktan kurtulmak kadar zor olabilir.

Bir önceki yazımda « makalem ilgini çekebilir. Okumanı tavsiye ederim.

253

yok

BENZER KONULAR

YORUMLARBir Yorum Yazmak İstermisiniz ?