Bel Ağrısı Kasık Ağrısı

Bel Ağrısı Kasık Ağrısı
reklam

Bel Ağrısı Kasık Ağrısı

Bel Ağrısı Kasık Ağrısı

Belde yanlış egzersizlerle, ani hareketlerle, yanlış yatak seçimi ile, soğuk zeminde yatma ile oluşan ağrılar bazen kasıklara da vurmaktadır. Bu nedenlerden genellikle soğukta kalarak kişinin soğuk alması kasık ağrılarına neden olmaktadır. Böyle durumlarda kişi bol bol sıvı tüketmelidir.

Ağrı kesici kremler ve bel korseleri doktor onaylı olarak kullanılabilir. Bel ağrısı kasık ağrısı dindirmek sadece bel ağrısının dindirmekten daha zordur. Çünkü ağrı yayılarak bölgede toplanmamıştır. Bu nedenledir ki ağrıyı azaltmak zordur ama kişi bölgelere sıcak uygulamalar, sıcak su torbaları ve el masajları yapılarak anında rahatlatılabilir. Böyle durumlarda evde kolay tedavi yöntemlerini uygulamaktan kaçınmayınız.

Bel Ağrısı Kasık Ağrısı, Bel ağrılarıyla birlikte oluşan kasık ağrıları çok dikkat edilmesi gereken bir durumdur. Bu sorun birçok kişide meydana gelmektedir ama oluşan kasık ağrıları düşük derecede olduğu için önemsenmemektedir. Bu ağrılar önemsiz olarak değerlendirildiğinde ilerde büyük sorunlara neden olmaktadır. Çünkü vücutta oluşan her ağrının mutlaka bir nedeni vardır. Bel ağrısı kasık ağrısı olan kişilerin kesinlikle ağrı kesici haplar kullanmaması gereklidir. Çünkü ağrılar ağrı kesiciyle dindirilmez. Sadece kişiyi rahatlatır ve ağrı içten iç kişide sorunlara yol açar. Bu nedenle bu tür ağrıları önemsememezlik yapmayınız.

Kasık, kişi vücudunda üç ayrı uzvun birleşim noktası olan önemli bir bölgedir. Bacaklar, karın ve uyluğun birleşimi olan bu kasık bölgesinin yapısı oldukça karmaşıktır. Bu nedenle kasıkta oluşan ağrıların nedeni tam olarak bulunması biraz güç olmaktadır.Bu üç bölümün ağrıları genel olarak kasıkta hissedilmekte olduğu gibi belde oluşan ağrılarda kasık bölgesinde oluşabilir. Bazen belde oluşan fıtık gibi kasıkta da fıtık oluşmaktadır. Bu fıtık ilerledikten sonra gözle görülür şekilde vücutta şişliklere neden olur. Kasıklarda oluşan ağrıların birçok nedeni olabilir. Bu sadece belden dolayı değil bazen bağırsaklar, idrar yolları, bacaktan kaynaklanan ağrılar, kaslardan dolayı ortaya çıkan ağrılar olabilmektedir. Belden kaynaklanan kasık ağrılarının nedeni genellikle omurgadan kaynaklanmaktadır. Bazen bel fıtığının ağrısı bile kasıklara vurarak kişiyi kısıtlamaktadır. Bu nedenden dolayı oluşan kasık ağrılarının nedenini kişi belle ilgili olduğunu düşünmez. Çünkü kasık ve bel birbirinden ayrı olarak düşünülür. Oysa ki bu şekilde düşünülmemelidir. Makalemizin başında da söylediğimiz gibi vücutta oluşan en küçük ağrı bile büyük sorunlara yol açmaktadır.

Bir önceki yazımda « makalem ilgini çekebilir. Okumanı tavsiye ederim.

157

yok

BENZER KONULAR

YORUMLARBir Yorum Yazmak İstermisiniz ?