Barış Doster Kimdir

reklam

Barış Doster Kimdir

Barış Doster Kimdir

Barış Doster Biyografisi

Barış Doster, gazeteciliğe 1994 yılında başladı, 1996- 2006 yılları arasında Cumhuriyet gazetesinde çalıştı. İç ve dış politika üzerine çok sayıda haber, söyleşi ve yazı dizisi yaptı.
2011 yılında siyasi tarih alanında doçent oldu. Üniversitede okurken gazetee Nokta dergilerinde, Cumhuriyet Gazetesi’nde 15 yıl gazetecilik yaptı. Türk siyasî hayatını, Türk dış politikası, milletlerarası ilişkiler konularında çok sayıda haber, söyleşi, yazı dizisi hazırladı. Çeşitli dergi ve kitaplarda makaleleri yayınlandı, konferans ve seminerler verdi.
Türk siyasal yaşamı, Türk dış politikası ve uluslararası ilişkiler konularında çeşitli dergi ve kitaplarda çok sayıda makalesi yer aldı. Latin Amerika, ABD ve İngiltere‘de uzun süreli araştırmalar yaptı.
Çeşitli üniversitelerde ve askerliğini yaptığı sırada Kara Harp Okulu’nda Uluslararası İlişkiler, Türk Devrim Tarihi, Türk Dış Politikası, Türk Siyasal Hayatı ve Kitle İletişim Sosyolojisi dersleri verdi. Stratejik Araştırmalar Enstitüsü’nde (SAREN) Milletlerarası İlişkiler, Türk Devrim Tarihi, Türk Dış Politikası, Siyaset Bilimi, Güvenlik Stratejileri, Mahallî Bazlı Devletler Analizi, Kamuoyu Oluşturma Teknikleri, Habercilik, İhtisas Gazeteciliği dersleri verdi. 1973 yılında Kars‘ta doğmuştur. Babası psikiyatrist Besir Doster, annesi yazar Neşe Doster‘dir.
Kars Gazi İlkokulu’nu bitirdikten sonra istanbul’a taşındılar. 1990 yılında Kadıköy Anadolu Lisesi’nden, 1994 yılında İstanbul Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesi Uluslararası İlişkiler Bölümü’nden mezun oldu. Aynı üniversitenin İktisat Fakültesi Uluslararası İlişkiler Bölümü’nde, Türk siyasal yaşamı üzerine yazdığı tezle yüksek lisansını, Atatürk‘ün Kurtuluş Savaşı’nda izlediği dış politikayı, Türk dünyasına ve mazlum milletlere dönük yaklaşımını incelediği çalışmayla doktorasını tamamladı.

Bir önceki yazımda « makalem ilgini çekebilir. Okumanı tavsiye ederim.

95

yok

BENZER KONULAR

YORUMLARBir Yorum Yazmak İstermisiniz ?