Tutuklum Sohbet
SPONSOR


Bakireyken Gebe Kalınabilir mi?


Bakireyken Gebe Kalınabilir mi?

Bakireyken Gebe Kalınabilir mi?

Bakireyken de Hamile Kalınabilir

Genç çiftlerin ve bu konularda deneyimsiz olan kişilerin en çok merak ettiği konulardan biri de hangi şekillerde ilişkiye girildiğinde hamile kalındığı merak edilen bir konudur.
En çok da sürtünme yoluyla ya da iç çamaşırı varken ilişkiye girilirse hamile kalınır mı gibi sorular sıkça sorulmaktadır. Ancak sürtünerek ilişkiye girildiği zaman ya da iç çamaşırı varken ilişkiye girildiğinde herhangi bir şekilde hamile kalmak mümkün değildir.
Bazı durumlarda kıyafetlerle ilişkiye girdiğinde hamile kalıp kalmayacağını merak edenler de vardır ancak bu şekillerde hamile kalmak mümkün olmaz.
Hamilelik riski ancak ve ancak vajinanın üzerinde sürtünme ile ilişkiye girildiği zaman vajinaya boşalma meydana gelirse söz konusu olabilir. Zira spermler vajinadan içeri girdiği zaman hamilelik sürecinin ilk adımı atılmış olur.

Yumurtlama zamanında, yani ortalama adetin başlangıcından sayarak 10-15. günlerinde bulunuyorsanız ve bu sırada ilişki kurulmuşsa…

Vajen içerisine veya girişine sperm gelmişse hamile kalabilirsiniz.

Adet döneminde hamilelik ihtimali çok çok zayıf bir olasılıktır.

CİNSEL YOLLA BULAŞAN HASTALIKLAR NELERDİR?

Herpes

Sifiliz (frengi)

HPV (Human papilloma virus)

Gonore (bel soğukluğu)

Hepatit B

HIV (AIDS)

Candida (mantar)

YUMURTLAMA NE ZAMAN OLUŞUR?

Ortalama olarak, adetin başlangıcının 13. günü gerçekleşir. Adetin başladığı gün 1. gün kabul edilir ve 13. güne kadar sayılarak yumurtlama günü tespit edilir. Yumurtlama gününde gerçekleşen cinsel ilişki ile döllenme olursa, döllenme bir günlük değil 13 günlük gebelik söz konusu olur. Çünkü adetin başlangıcından itibaren yumurta büyümüş ve ulaşan sperm 13 günlük yumurtayı döllemiş olur. Bu önemli ayrıntı bilinmezse eşler arasında yanlış hesaplamalardan kaynaklı tartışmalar olabilir.

BAKİRELERDE HAMİLELİK, GERÇEK BİR İLİŞKİ OLMADIĞI HALDE OLUŞABİLİR Mİ?

Mümkün olabilir. Kızlık zarı civarına bulaşan spermler vajene doğru ilerleyip, vajinal sıvıya karışarak daha hızlı bir şekilde rahim içine kadar ilerleyebilir. Burada hazırda bekleyen yumurta (çatlamış ve rahme ulaşmış ise) varsa, döllenme ve gebelik oluşabilir.

Bakireliği bozmadan da ilişkiye giren çiftlerin en büyük korkusu da bakire olmalarına rağmen hamile olup olamayacaklarıdır. Bu korku ise pek çok yerde bu tarz haberlerin artması nedeniyle gençler arasında paniğe neden olmaktadır.
Bakire iken hamile kalma durumu vardır ancak hangi durumlarda gerçekleşebileceği değişiklik göstermektedir. İlişkiye hangi şekilde girildiği ve hangi dönemde olunduğu gibi pek çok durumun hamile kalma üzerinde etkisi vardır.
Bu nedenle şehir efsanesi gibi gözükse de bu konular hakkında bilgi almak ve istenmeyen durumlara yol açmamak adına gerekli önemleri de almak gerekmektedir.
Kategori
: Aşk Sevgi
Yazar
: admin
Etiketler
: , , ,


Yazı hakkında görüşlerinizi belirtmek istermisiniz?

SPONSOR