Ali İpin Kimdir

reklam

Ali İpin Kimdir

Ali İpin Kimdir

Yönettiği Tiyatro Oyunları

2005 – Harputta Bir Amerikalı : Cevat Fehmi Başkut – İstanbul Devlet Tiyatrosu
2004 – Bir Kuşluk Vakti : Raşit Çelikezer – Ankara Devlet Tiyatrosu

Başkent İletişim Bilimleri Akademisi’nde, Diksiyon, Spikerlik ve Sunuculuk, Seslendirme ve Oyunculuk eğitimleri vermektedir.

2014 yılının Haziran ayında başlayan “Güzel Köylü” adlı dizide Gizem Karaca, Mehmet Ali Nuroğlu ve Berk Cankat ile başrolde oynadı. Dizi’nin diğer oyuncuları, Ahmet Mümtaz Taylan, Zerrin Sümer, Ali İpin gibi başarılı oyuncular rol almaktadır.

Lise bitince mimarlık eğitimi almak üzere Londra‘ya gitti. Orada bir yıl kaldıktan sonra maddi nedenlerden dolayı yurda döndü.

1975 Yılında Ankara Cebeci Devlet Konservatuvarı Tiyatro Bölümünde okumaya başladı ve 1978 yılında mezun oldu. Devlet tiyatrolarında çalışmaya başladı.

1981 yılında Devlet Tiyatrosu’ndan ayrılarak İsviçre‘nin Cenevre şehrindeki Conservatoire de Genéve’nin drama bölümüne misafir öğrenci olarak eğitimine devam etti.

Cenevre’deki eğitiminin ardından Ankara’ya döndü ve tekrar Devlet Tiyatrosu’na girdi. 29 yıl Ankara’da hizmet verdikten sonra İstanbul Devlet Tiyatrosu’na tayin oldu.

21 Aralık 1955 tarihinde Ankara‘da doğmuştur. Tam adı Ali Ragıp İpin’dir. İlk ve orta eğitimini Ankara’da tamamladıktan sonra, babasının görevi nedeni ile İstanbul‘a yerleşti ve lise öğrenimini İstanbul’da tamamladı.

Bir önceki yazımda « makalem ilgini çekebilir. Okumanı tavsiye ederim.

73

yok

BENZER KONULAR

YORUMLARBir Yorum Yazmak İstermisiniz ?