Tutuklum Sohbet
SPONSOR


Alexander Skarsgard Kimdir


Alexander Skarsgard Kimdir

Alexander Skarsgard Kimdir

Alexander Skarsgard Biyografisi

2010 yılında model olarak takım elbise yapımcısı Hickey Freeman‘ın elbiseleri için reklam fotoğraflarında oldu.

2011 yılında yönetmenliğini Lars Von Trier‘in yaptığı “Melankoli” filminde Kirsten Dunst, Charlotte Gainsbourg, Cameron Spurr, John Hurt ve Kiefer Sutherland ile birlikte oynadı.

2014 yılında Lois Lowry‘in aynı adlı romanından uyarlanan “Seçilmiş / The Giver” adlı filmde Jeff Bridges, Meryl Streep ve Katie Holmes ile birlikte başrolleri paylaştı.

Alexander Skarsgard, 2016 yılında sevilen çocuk hikayesi “Tarzan”ın beyazperde uyarlamasında “The Legend of Tarzan” filminde Tarzan’ı canlandıracak. Jane’i ise Margot Robbie canlandıracaktır. Filmde Alexander Skarsgård, Margot Robbie, Samuel Jackson, Christoph Waltz, John Hurt, Djimon Hounsou gibi oyuncular rol almıştır.

25 Ağustos 1976 tarihinde İsveç, Stockholm‘de doğmuştur. Tam adı Alexander Skarsgard Johan Hjalmar’dır. Annesi My Skarsgård bir doktordur. Babası Stellan Skarsgård ve kardeşleri Gustaf Skarsgård, Bill Skarsgård ve Valter Skarsgård da oyuncudur.

1989 yılında 13 yaşındayken ilk başrolünü oynadığı Hunden som lı televizyon yapımında yer aldı. Bu rol onu İsveç’te ünlü yaptı. Bu rol sayesinde artan tanınırlığı ve ününden rahatsız olunca bundan sonra gelen yedi sene boyunca oyunculuğu bıraktı.

2001 yılında yönetmenliğini Ben Stiller‘in yaptığı “Zırtapoz / Zoolander” adlı filmde Natalie Portman, Milla Jovovich, Ben Stiller, Owen Wilson, Paris Hilton ile beraber oynadı.

2004 yılında New York‘a taşınmasına rağmen, İsveç‘teki işlerini sürdürmeyi devam ettirdi. Alexander Skarsgard, 2009 yılında Lady Gaga‘nın “Paparazzi” adlı şarkısının klibinde oynadı.

19 yaşında askerlik görevini 18 ay denizci olarak yaptı. Daha sonra İngiltere‘de Leeds Metropolitan Üniversitesinde Siyasal Bilimler bölümünde 6 ay okudu. Ardından 1997 yılında New York‘a taşındı ve Marymount Manhattan College’de 2 sene tiyatro eğitimi aldı. Sonra da 1999 yılında memleketi İsveç’de döndü ve dizilerde rol almaya başladı.
Kategori
: Biyografi
Yazar
: admin
Etiketler
:


Yazı hakkında görüşlerinizi belirtmek istermisiniz?

SPONSOR