Tutuklum Sohbet
SPONSOR


Ahmet Hakan Kimdir


Ahmet  Hakan Kimdir

Ahmet Hakan Kimdir

Ahmet Hakan Biyografisi

Biz haber metinlerini hazırlıyoruz ve spikere veriyoruz, o da çıkıp okuyor. Fakat bir türlü umduğumuz etkiyi uyandırmıyordu. Canlı yayın konukları alabilecek, canlı bağlantılar kurabilecek bir adam lazımdı bize. Aradık. Sonra bana “Bulamadık, onu da sen yap” dediler. Yapabilir miyim, yapamaz mıyım derken kendimi stüdyoda buldum. Zaruretten, şartlar gereği başladım bu işe yani. İlk dönemlerde prompter cihazımız bile yoktu. Ben haberleri ezberleyerek ya da irticalen sunuyordum. Çok teklediğim oluyordu… Medyada o dönemde desenformasyon, manipülasyon artmıştı ve o haberlere bir karşılık verilmeliydi. Haberleri saat 21.00’da sunuyorduk. Bütün haberler bittikten sonra bambaşka, farklı bir ses olmalıydı. Oldu da. Sağcı, solcu, İslamcı… ayırmadan herkesle konuşuyor, her türlü konuya cesaretle giriyorduk; büyük bir ilgi uyandırdı ve bu böylece sürüp gitti…1993-94 yıllarında muhabir olarak TGRT’de çalışıyordum. ‘Yankı’ isimli bir haber programı yapıyorduk. Kanal 7 diye bir televizyon kurulacağı söyleniyordu. Mustafa Çelik’le temas kurdum ve kadroya dahil oldum. Bir süre muhabir olarak çalıştım. O sıra bir haber müdürü boşluğu doğdu ve “Sen yapar mısın” dediler bana. Geçici olarak razı oldum. Sonra bu iş üzerime kaldı.
1995-2003 arasında Kanal 7 Televizyonu Haber Müdürlüğü’nü ve ana haber spikerliğini üslendi. Kanal 7’de İskele Sancak programını yaptı ve bazı bölümlerini kitaplaştırdı.
İlk yazarlık serüvenine Yeni Şafak’ta başladı. Daha sonra Sabah’ta çalıştı. Şu anda Hürriyet’te yazıyor. Ayrıca, CNNTürk’de Tarafsız Bölge programını yönetiyor.
1967 yılında Yozgat’ta doğdu. Çocukluğu, babasının memuriyeti sebebiyle Ağrı, Amasya, Çanakkale ve Balıkesir’de geçti. Bir süre Uludağ Üniversitesi İlahiyat Fakültesi’nde okudu. 1993-1994 yıllarında muhabir olarak TGRT’de çalıştı. ‘Yankı’ haber programını yapan ekip içindeydi. Kanal 7 kurulurken, kadroya dahil oldu. Bir süre muhabir olarak çalıştı.
Kategori
: Biyografi
Yazar
: admin
Etiketler
: , , ,


Yazı hakkında görüşlerinizi belirtmek istermisiniz?

SPONSOR