Tutuklum Sohbet
SPONSOR


10 Kasım Mesajları


Türk milletinin büyük kahramanı Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ü vefatının 79. yıl dönümünde saygı ve rahmetle anıyorum.
Yalnızca yurtta değil, dünyada da barış diyen Büyük Önder Atatürk, tüm dünyanın takdir ettiği büyük bir devlet adamıdır.
Büyük Önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ü, vatanı ve milleti adına yaptığı büyük işler için şükranla anıyor, manevi huzurunda saygıyla eğiliyorum. Ruhu şad olsun.
Rüzgâr ağırdan eser, her 10 Kasım sabahı, her bir yere savurur, sararmış yapraklarını. Hüzünlenir milletim, her 10 Kasım sabahı, çiçeklerle donanır, Anıtkabir yolları.
Atatürk gibi insanlar bir nesil için doğmadıkları gibi belli bir devre için de doğmazlar. Onlar önderlikleriyle yüzyıllarca milletlerin tarihinde hüküm sürecek insanlardır.
Bu yüce millet bir 10 Kasım’da daha Anıtkabir’e akın akın gidiyor. 76 yıldır unutulmadın unutulmayacaksın rahat uyu paşam emanetlerin bizimle güvendedir.
Bu Türk milleti yastadır. Çünkü yeni Türkiye’nin yaratıcısı olan eşsiz komutanını kaybetmiştir.
Atatürk’ün kurduğu Türkiye Cumhuriyeti; demokratik, laik ve sosyal bir hukuk devleti olma özelliğini hiçbir zaman yitirmeyecektir.
Sen sadece Türk milletinin değil bir çok milletin örnek aldığı bir komutansın. Sen kalplerde asla ölmeyeceksin Atam.
Atatürk’ün memleketinde yaptığı inkılâplar, birkaç yüzyılda gerçekleştirilmeyecek işlerdir.
Atatürk, tarihte, memleketinin en büyük adamlarından biri olarak kalacaktır.
Atatürk öyle bir insandır ki, hayali değildir. İstediğini orjinalsozler.com bilir, bildiğini yapar, yapamayacağı bir şeyi de istemez.
Atam sen yalnızca Türk milletinin değil dünya üzerindeki ezilmiş milletlerinde önderi oldun. Çünkü onlar, seni örnek alarak bağımsızlıklarını kazandılar.
Bir milleti, uçurumun kenarından sarsılmaz azmiyle kurtaran, yükseklere çıkaran, kuvvetlendiren, yükselten yöneticiler arasında Atatürk, en birincisidir.
10 Kasım 1938 yılının üzerinden 79 yıl geçti. Yıl 2017 aradan geçen bunca zaman sadece özlemimizi biraz daha arttırdı.
Kategori
: Güzel Sözler
Yazar
: admin
Etiketler
:


Yazı hakkında görüşlerinizi belirtmek istermisiniz?

SPONSOR